پاورپوینت شرایط ایران قبل از شروع جنگ

پاورپوینت شرایط ایران قبل از شروع جنگ

قبل از خرید حتما توضیحات را کامل مطالعه نمایید

صفحه اصلی
راهنما
محصولات
درباره ما
قوانین
نقشه سایت
تماس با ما

پاورپوینت شرایط ایران قبل از شروع جنگ

7332 قیمت

پاورپوینت شرایط ایران قبل از شروع جنگ

پاورپوینت شرایط ایران قبل از شروع جنگ

اين فايل حاوي مطالعه پاورپوینت شرایط ایران قبل از شروع جنگ مي باشد که به صورت فرمت PowerPoint در 66 اسلايد در اختيار شما عزيزان قرار گرفته است، در صورت تمايل مي توانيد اين محصول را از فروشگاه خريداري و دانلود نماييد.

 

 

 

 

 


چکیده :
ایران به محض پیروزی انقلاب اسلامی ، از نظر ساختار سیاسی در درون کشور در مرحله کنار گذاشتن نظام سابق و ایجاد نظام جدید قرار گرفت. بنابراین در مرحلة گذار و انتقال به سر می‌برد.
خصوصیت مرحلة انتقال این است که اقتدار در درون کشور معمولاً کاهش پیدا می‌کندیعنی قدرت مرکزیت حکومت کم بوده و در عوض قدرت احزاب، گروه‌ها و جریانات سیاسی افزایش می یابد. این خاصیت دوران گذار است. برای هر حکومتی فرق نمی‌کند.درایران هم وقتی حکومت شاهنشاهی کنار گذاشته شد، مردم حکومت را در دست گرفتند.
بنابراین اگر بخواهیم ساختار حکومتی ایران را ارزیابی بکنیم، اینطور می‌توان گفت که ایران از نظر ساختاری در حال تدوین قانون اساسی بود.
و قانون اساسی‌ای را تنظیم کرده که به خاطر نگرانی از استبداد رژیم گذشته و دیکتاتوری‌های قبل به گونه‌ای تنظیم شده بود که ساختار قدرت در ایران توزیع‌ شود. بین مجلس، بین رئیس‌جمهور، نخست وزیر، رهبری و...
پس ساختار حکومتی، ساختار بسیار پخشی است و تمرکز تقریباً به صورتی که آن طرف، در دشمن وجود داشته، اینجا وجود ندارد
بنابراين مي‌توان گفت كه ساختار سياسي ايران، از قدرت كمتري نسبت به ساختار سياسي عراق براي اداره جنگ برخوردار بود .
از طرفی پست نخست‌وزیری را داریم که ادارة هیأت وزیران را به عهده دارد، رئیس‌جمهور را داریم که تقریبا یک مقام تشریفاتی غیراجرایی است، رهبری را داریم که اختیار نیروهای مسلح را در اختیار دارد و بخشی از اختیارات دیگر را...
از نظر ساختار قوانین و مقررات، در ایران یک حکومت متمرکز و یک حکومتی که اختیار اداره کشور دست یک نفر باشد تقریباً در قانون اساسی اول وجود نداشته است.
از نظر وضعیت سیاسی هم همة احزاب، گروه‌ها و نیز مردم احساس می‌کردند که آزادند و شرایط در درون کشور یک شرایط تثبیت‌شده‌ای نبود .


تصویر محیط برنامه
خرید

پرداخت آنلاین
mouse corsair

دوره استراتژی قدرتمند PTC

299,000 تومان

مشاهده دوره